Na organizację imprez okolicznościowych decyduje się bardzo wiele firm. Tego typu wydarzenia mogą mieć na celu integrację zespołu, jak również promocję marki. Podczas przygotowywania takiej imprezy łatwo stracić kontrolę nad wydatkami – podpowiadamy, jak tego uniknąć.

Podstawowe koszty związane z organizacją imprezy okolicznościowej

Dokładny koszt imprezy okolicznościowej jest uzależniony od jej charakteru i skali, w tym liczby gości i lokalizacji wydarzenia. Dlatego najpierw należy ustalić budżet. Trzeba zaznaczyć, że na organizację imprezy okolicznościowej składa się wiele elementów, a każdy z nich generuje wydatki. Podstawowym jest rezerwacja miejsca – tu warto zastanowić się nad kwestią dojazdu, gdyż odległość ma przełożenie na cenę transportu dla uczestników.

Kolejne koszty generuje catering. Nie można zapomnieć także o nagłośnieniu. oświetleniu, oprawie muzycznej czy dekoracjach. Aby nie przekroczyć budżetu, warto porównać różne opcje w zakresie wyboru lokalizacji i dobrze sprawdzić warunki zawieranych umów, tak aby mieć pewność, że ma mowy o ukrytych kosztach.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy organizującej imprezy okolicznościowe?

Aby zachować kontrolę nad budżetem, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy organizującej imprezy okolicznościowe. Zyskuje się wówczas pewność, że przygotowaniami zajmą się profesjonaliści, których nie zaskoczą żadne nieprzewidziane wydatki, a budżet będzie rozplanowany w sposób logiczny i przemyślany.

Takie rozwiązanie pozwala również zoptymalizować koszty, ponieważ specjaliści od organizacji imprez okolicznościowych dysponują rozległą siecią kontaktów, obejmującą m.in. firmy cateringowe i przewozowe, oraz znają godne polecenia lokale. Bardzo często, ze względu na wieloletnią współpracę, mają u nich zniżki.

Dobrze zaplanowana impreza integracyjna dla pracowników lub klientów powinna charakteryzować się właściwie opracowanym planem działania, który pozwoli zaangażować się każdemu w jej uczestnictwo. Jako firma eventowa, za każdym razem proponujemy nas ...
Ubiegły weekend mieliśmy okazję uczestniczyć w jednym z największych wydarzeń blogowych - See Bloggers 2016. Zawsze chętnie bierzemy udział w takich wydarzeniach i staramy się czerpać z nich to, co najlepsze nie tylko z punktu widzenia uczestnika, al ...
W jednym z ostatnich postów pisałyśmy o tym, że od ubiegłego roku w Polsce można organizować ślub cywilny w dowolnym miejscu w plenerze. Z jednej strony mamy większą dowolność co do wyboru miejsca, a z drugiej strony istnieją pe ...