Na przełomie ostatnich kilku lat w corocznym kalendarzu imprez organizowanych na Pomorzu zdecydowanie zaczynają dominować wydarzenia sportowe. W 2017 roku blisko 20% to zawody w najróżniejszych dyscyplinach tj. biegi, marszobiegi, jazda na rowerze czy rolkach, skateboarding, nordic walking, streetball, koszykówka, breakdance, wspinaczka, pływanie, szachy, siatkówka, badminton, piłka nożna oraz wiele innych. Nie brakuje także kombinacji takich jak triathlon czy duathlon, również w wersji indoorowej.  Mieliśmy okazję poznać kilka z nich zarówno z poziomu organizatora, jak i uczestnika. Niniejszy wpis będzie poświęcony imprezom sportowym, które już na stałe wpisały się w noworoczne cele zawodników profesjonalnych i amatorów. Będzie to krótkie podsumowanie, subiektywna ocena oraz kilka osobistych przemyśleń 🙂

1. Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 

W ramach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia odbywają się kwalifikacje do Mistrzostw Świata IRONMAN 70.3 Series co plasuje to wydarzenie jako najważniejszą imprezę triathlonową w Polsce. W ubiegłym roku wzięło w niej udział ponad 2500 sportowców. Z punktu widzenia organizatora i uczestnika, zaczynając od logistyki przez infrastrukturę, przygotowanie tras oraz programu, a na komunikacji z uczestnikiem kończąc jesteśmy w stanie otwarcie stwierdzić, że jest to jedna z lepiej przygotowanych imprez sportowych. Organizator zapewnia nie tylko międzynarodowy poziom obsługi i komfortu zawodników, ale również najwyższy poziom sportowych emocji. Na stronie www wydarzenia znajdują się wszystkie, dosłownie wszystkie informacje. Jeżeli jednak czegoś brakuje, kontakt z organizatorem jest bezbłędny.

Kolejne zawody już w pierwszy sierpniowy weekend 2018 roku, Gdynia już po raz szósty zaprosi do siebie triathlonistów z całej Polski i świata. Nas i tym razem nie zabraknie! W ramach tegorocznych zawodów, w ciągu całego tygodnia poprzedzającego zawody, przewidziane są liczne atrakcje dodatkowe organizowane dla zawodników i kibiców.

2. Prime Food Triathlon Przechlewo 

Impreza sportowa, na którą raz w roku zjeżdżają się zawodnicy z całej Polski, by zmierzyć się z jednym z trzech dystansów indywidualnych: 112,99 km; 56,5 km albo 28,25 km. Nie tylko wyjątkowe warunki malowniczych Kaszub, ale również doskonała organizacja sprawiają, że chce się więcej. Trasa pływacka, rowerowa i biegowa to znakomita okazja zarówno do rozpoczęcia swojej przygody z triathlonem, ale również poprawy swoich dotychczasowych wyników. Triathlon to nie tylko wyścig, ale też przygoda i nowe znajomości, spotykanie ludzi na trasie – zawodników i kibiców. To co dodaje wyjątkowości zawodom w Przechlewie, to oprócz zmagań sportowych serdeczność lokalnych mieszkańców oraz wyjątkowi na skalę ogólnopolską, zaangażowani i oddani wolontariusze. Organizator zadbał również o bogaty program artystyczny, w którym również osoby towarzyszące znajdą coś dla siebie.

W ostatni weekend wakacji 2018 odbędzie się już szósta edycja Triathlon Przechlewo. Tłumy Tribohaterów zjadą się, aby wziąć udział w sportowej rywalizacji w niepowtarzalnej atmosferze. Organizatorzy, jak zawsze zadbają o wyjątkową oprawę oraz moc atrakcji i niespodzianek.

3. Bieg do Źródeł

To wydarzenie przygotowane dla miłośników zdrowego i aktywnego stylu życia. Organizatorzy dają możliwość udziału zarówno zawodnikom profesjonalnym, jak i amatorom. Dwa dystanse 3 i 10 km, nadmorska przestrzeń, piknik rodzinny, mnóstwo atrakcji tematycznych, ciepła i miła atmosfera to tylko kilka zalet tego corocznego wydarzenia. Jako organizator zeszłorocznej edycji otwarcie możemy stwierdzić, że jest to doskonała okazja do spędzenia czasu z najbliższymi, ale również intensywnego budowania formy na nadchodzący sezon. Bogate pakiety startowe, nagrody oraz liczne gadżety stanowią dodatkowy atut. Impreza organizowana jest z reguły w pierwszych dniach czerwca, a jak wiadomo z pogodą bywa różnie… nie jest to jednak żadną przeszkodą dla organizatora, który do ostatniej chwili reaguje na bieżąco!

W tym roku odbędzie się kolejna edycja organizowanego przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną Biegu do Źródeł. Wszelkie szczegóły dotyczące biegu oraz pikniku rodzinnego już niebawem.

4. Cykl biegów – PKO Grand Prix Gdyni

Największy cykl biegów ulicznych na Pomorzu. Impreza sportowa, która podczas czterech biegów, gromadzi ponad 20 000 uczestników. Co roku organizatorzy dbają o zadowolenie uczestników. Na podstawie ankiet wypełnianych przez zawodników, z zawodów na zawody, dokonują zmian tak aby udział był jeszcze ciekawszy. W ubiegłym roku cztery różne trasy, dedykowana koszulka, atrakcyjne medale, możliwość jednorazowej rejestracji na wszystkie biegi oraz wprowadzenie pacemakerów – ciekawe czym w tym roku nas zaskoczą?

Tegoroczny cykl rozpoczyna Bieg Urodzinowy Gdyni, który odbędzie się już 17-18 lutego. Do zobaczenia na stracie! 🙂

Wyżej wymienione wydarzenia, to zaledwie kilka imprez sportowych organizowanych lokalnie na Pomorzu. Jest ich coraz więcej więc nie sposób ich wszystkich znać. Naszym zdaniem taka moda, jak to niektórzy określają, to dobra moda. Zarówno z punktu widzenia organizatora, jak i uczestnika. Daje to nie tylko nam organizatorom więcej pracy, ale również jako uczestnikom coraz więcej możliwości do sprawdzenia swoich możliwości. Zaangażowanie uczestników, kibiców i organizatorów tworzy, niespotykaną na żadnych eventach, atmosferę. Dodatkowo duże i małe firmy chętnie angażują się we współorganizację lub sponsoring wydarzeń sportowych, ponieważ pozytywnie to wpływa na ich PR. Dbałością o dobry wizerunek, akceptację i życzliwość budują relację z potencjalną grupą odbiorców. Chcąc zaangażować się w organizację eventów sportowych warto jednak zgłosić się do profesjonalnej firmy. Zatem zachęcamy do kontaktu…..biuro@enterteam.pl

Mając na uwadze, że branża eventowa rozwija się w zawrotnym tempie organizatorzy muszą nieustannie podążać za najnowszymi trendami. Klienci oczekują coraz to nowych pomysłów według niebanalnych i autorskich scenariuszy. Na pewno się z nami zgodzic ...
W jednym z ostatnich postów pisałyśmy o tym, że od ubiegłego roku w Polsce można organizować ślub cywilny w dowolnym miejscu w plenerze. Z jednej strony mamy większą dowolność co do wyboru miejsca, a z drugiej strony istnieją pe ...