Coraz częściej dostajemy od Was zapytania dotyczące organizacji ślubu i wesela w plenerze. Pytacie m.in. o oprawę scenograficzną oraz temat przewodni imprezy weselnej. Cieszymy się, że Młode Pary chętnie decydują się na taką formę organizacji uroczystości, mimo że wymaga to większego nakładu pracy, zaangażowania i nierzadko pieniędzy (o ślubie w plenerze więcej możecie przeczytać w poprzednim poście na blogu: https://enterteam.pl/poradnik-slubny-slub-nad-morzem/).

Poniżej przedstawiamy wybrane przez nas tematy przewodnie i pomysły, które proponujemy Narzeczonym zgłaszającym się do nas z prośbą o pomoc. Mamy nadzieję, że Was również zainspirujemy do zorganizowania w ciekawej oprawie tego najważniejszego dnia w życiu 🙂

 

Tradycyjnie
To niezwykle uniwersalny i klasyczny styl, który doskonale sprawdzi się w każdej scenerii. Biel, złoto, srebro i stonowane kolory są eleganckie i ponadczasowe. Spójność tego stylu powinna być zachowana przede wszystkim w zaproszeniach, scenografii i meblach. Dodatkowo już w zaproszeniach możecie określić np. biały dress code dla gości. Wyjątkowego klimatu dodadzą świece, lampiony i żywe kwiaty. W tym przypadku mniej znaczy więcej.

 

Marynistycznie
Paski, kotwice i inne marynistyczne akcenty od wielu sezonów królują zarówno w modzie, jak i dekoracji wnętrz. Od niedawna w marynarskim stylu organizuje się również przyjęcia weselne i to nie tylko podczas ślubu z marynarzem 🙂 Granatowo-białe obrusy, wypełnione piaskiem świeczniki, sieci rybackie, liny żeglarskie czy drewniane kotwice sprawią, że będzie to oryginalne przyjęcie. A co najważniejsze, wiele z tych elementów możecie kupić w Intrenecie lub po prostu zrobić samemu. Żeglarskie akcenty mogą pojawić się również w zaproszeniach, upominkach dla gości oraz w fotobudce. Własna inwencja twórcza jak zawsze mile widziana!

 

Podróż dookoła świata
Naszą kolejną propozycją tematu przewodniego ślubu oraz wesela jest „Podróż dookoła świata”. Zaproszenia mogą być w formie biletów lotniczych lub mapy. Podobnie z oznaczeniami stolików i winietkami. Warto również wykorzystać globusy, retro walizki, stare atlasy – możliwości jest wiele. Ten temat daje wiele możliwości również w kuchni. Na stołach mogą pojawić się przekąski charakterystyczne dla innych krajów np. włoska bruschetta, meksykańskie tacos czy sushi prosto z Japonii.

 

Wielki Gatsby
Od momentu kiedy film Wielki Gatsby zdobył Oscara za najlepszą scenografię oraz najlepsze kostiumy, styl Gatsby jest coraz częściej odwzorowywany na weselach. Lata 20. i 30. to epoka szyku, elegancji, przepychu i zdobień. Ten klimat retro uda się Wam odtworzyć, wykorzystując do tego złote i srebrne kolory, błyszczące materiały i kryształowe elementy. Nie zapomnijcie także o kwiatach, świecznikach, wachlarzach, boa i perłach. Dodatkowo możecie wynająć firmę, która zorganizuje atrakcje dodatkowe, np. kasyno, degustację whisky i cygar, pokaz burleski czy krótki występ saksofonisty. Będą to niezapomniane elementy przyjęcia weselnego i pomogą połączyć przeszłość z teraźniejszością.

 

Jeżeli któryś z tematów przewodnich Wam się spodobał i potrzebujecie pomocy przy organizacji ślubu lub zapewnienia wyjątkowych atrakcji, zapraszamy do kontaktu: „biuro@enterteam.pl
źródło zdjęć: www.pinterest.com

W jednym z ostatnich postów pisałyśmy o tym, że od ubiegłego roku w Polsce można organizować ślub cywilny w dowolnym miejscu w plenerze. Z jednej strony mamy większą dowolność co do wyboru miejsca, a z drugiej strony istnieją pe ...