Sezon ślubny działa już pełną parą, i to właśnie skusiło nas do tego wpisu 🙂 Kto z Was chociaż raz marzył aby przeżyć swój ślub tak jak to pokazują w amerykańskich filmach? Wydaje nam się, że nie jedna Panna Młoda wyobrażała sobie swój ślub na plaży, pomoście nad jeziorem, w środku lasu czy w otoczeniu gór. Mamy dla Was dobrą nowinę! Od ubiegłego roku jest możliwość zorganizowania ślubu cywilnego w dowolnym miejscu w plenerze. Wiąże się to niestety z dodatkowymi opłatami jednak wrażenie zaproszonych gości oraz pary młodej po takim wydarzeniu jest bezcenne:-)

 

W poprzednim wpisie pisaliśmy, że zdecydowanie warto zatrudnić konsultanta przy organizacji wesela i oczywiście przy tym pozostajemy. Naszym zdaniem wsparcie profesjonalisty potrzebne jest również w sytuacji, kiedy decydujecie się tylko na samą cywilną uroczystość. Organizacja ślubu w tak niekonwencjonalny sposób niesie za sobą ogrom zalet, ale trzeba mieć na uwadze, że jest to dużo bardziej skomplikowane przedsięwzięcie. Zdecydowanie należy tu pamiętać o znacznie większej ilości elementów składowych, od warunków atmosferycznych, po całą logistykę.

 

Największą zaletą ślubu na świeżym powietrzu jest, bez wątpienia, możliwość nadania mu szczególnego charakteru na swój własny sposób. Taki rodzaj ceremonii daje wolną rękę w wyborze stylu i tematyki całej uroczystości. W dzisiejszych czasach często odbiega się już od tradycyjnej formy ślubów i wesel. Uroczystości wzbogacane są różnymi ciekawymi elementami tematycznymi np. rustykalna scenografia, świat gier czy w stylu glamour. To co w tym wypadku nadaje wyjątkowości tego wydarzenia to przede wszystkim sama lokalizacja. Jednak takie proste rzeczy jak rodzaj zadaszenia, meble, oświetlenie czy inne elementy scenograficzne dają rownież niezwykłe pole do popisu.

 

Bez dwóch zdań ślub w plenerze to duże wyzwanie logistyczne, ale naszym zdaniem warto się go podjąć 😀 A jak Wy się zapatrujecie na taką formę uroczystości weselnych?