Zajmujemy się organizacją eventów, co oznacza także śledzenie rynku imprez w kraju i na świecie. Dziś specjalnie dla Was wybrałyśmy 10 naszym zdaniem najciekawszych, najbardziej widowiskowych i oryginalnych eventów z całego świata. Mamy nadzieję, że się wam spodobają, a może dodacie coś od siebie w tym temacie? A więc 3…. 2…. 1…. start!
Poniższa lista nie jest ułożona w kolejności od najlepszego do najgorszego lub odwrotnie. Kolejność jest przypadkowa, bo uważamy, że każdy z tych eventów ma coś w sobie, każdy z festiwali niesie w sobie niezłą przygodę i niebanalny pomysł.

 

1. Harbin’s Ice And Snow Festival

Jest to po prostu ogromna, zrobiona z niezwykłym rozmachem wystawa rzeźb z lodu i śniegu. Artyści prezentują swoje dzieła, podkreślając ich walory światłem, laserami i projekcjami. Widok autentycznie zapiera dech w piersiach! Miejsce podzielone jest na trzy części. Pierwsza z nich to Sun Island Scenic Area, w której prezentowane są duże śniegowe rzeźby i otwarta jest dla zwiedzających tylko w dzień. Druga część to Ice and Snow World, otwarta do zwiedzania w dzień, ale najbardziej atrakcyjna po zmroku, kiedy w pełni widać oświetlenie efektowe. W tym areale prezentowane są naturalnej wielkości realistyczne rzeźby lodowe. Trzecia część to miejsce idealne dla najmłodszych- Zhaolin Park- tutaj prezentowane są rzeźby w kształcie zwierząt, latawców itp, na wielu z nich można się bawić 🙂

2. Holi – Indie

Holi to indyjski festiwal kolorów. W tym dniu wszyscy Hindusi świętują nadejście wiosny i zwycięstwo dobra nad złem. Święto stanowi również świetną okazję do dobrej zabawy, bowiem celebracja następuje poprzez obsypywanie siebie nawzajem kolorowymi proszkami i oblewanie wodą. Efekt jest więc bardzo widowiskowy, ten festiwal stał się inspiracją dla wielu innych imprez, odbywających się w Europie, a nawet w Polsce. Jednak Holi pozostaje najstarszym i największym festiwalem kolorów. Jak to wygląda na zdjęciach- zobaczcie sami!

3. Up Helly Aa Fire Festival – Szkocja

Co roku w ostatni wtorek stycznia, w miejscowości Lerwick w Szkocji odbywa się festiwal, który można by określić Świętem Wikingów i ognia. Festiwal to nic innego, jak ogromna parada ponad 1000 osób z płonącymi pochodniami. Marsz rozpoczyna się po wspólnym śniadaniu, około 8:00 rano, następnie grupa prowadzona przez Jarla przechodzi przez całe miasto, odwiedzając ważne miejsca, takie jak szkoły czy szpitale. Kulminacyjnym punktem wydarzenia jest wrzucenie wszystkich płonących pochodni na statek.

4. Pingxi Lantern Festival – Tajwan

Niezwykle widowiskowe i radosne święto odbywające się w Tajwanie, polegające na wypuszczeniu w powietrze tysięcy lampionów. Razem z lampionami mają ulatywać ludzkie troski i zmartwienia, lampiony w dawnych czasach miały też odganiać od miasta wszelki zło i choroby. Na lampionach umieszcza się marzenia i prośby, aby poleciały do nieba.

5. Albuquerque International Balloon Fiesta – New Mexico, USA

Balony- kto nie kocha balonów! Największy na świecie festiwal balonów odbywa się co roku w USA, w październiku. W festiwalu bierze udział nawet 750 balonów, event trwa przez 9 dni. Należy dodać, że Nowy Meksyk słynie z pięknych krajobrazów, więc załogi balonów mają na co sobie popatrzeć podczas lotu 🙂

6. Festiwal Białych Nocy – St. Petersburg, Rosja

W maju, czyli w okresie kiedy w Petersburgu słońce świeci nawet o północy, w romantycznej scenerii organizowane są przedstawienia, na których można podziwiać rosyjski balet i operę. Dużą atrakcją w tym okresie są także podnoszone „nocą” mosty – ma to umożliwić statkom żeglugę po Newie.

7. La Tomatina – Hiszpania

Święto obchodzone w hiszpańskiej miejscowości Buñol, podczas którego uczestnicy obrzucają się nawzajem pomidorami. Co ciekawe, specjalnie do tej bitwy hodowana jest mało smaczna i tania odmiana pomidorów. Rozpoczęcie Tomatiny następuje około godziny 10. Aby mogło to nastąpić najpierw jeden ze śmiałków z tłumu musi wspiąć się na nasmarowany mydłem słup, na szczycie którego znajduje się hiszpańska szynka, kiedy komuś się uda ten wyczyn, wówczas wystrzał z armaty oznajmia początek bitwy. Zasady są jasne- można rzucać tylko pomidorami i pomidory przed rzutem powinny zostać zgniecione, żeby nie były zbyt twarde. Bitwa trwa godzinę i kończy się w podobny sposób jak zaczyna, to jest armatnim wystrzałem.

8. Songkran Water Festival – Tajlandia

Songkran, czyli tajski Nowy Rok obchodzony jest niezwykle hucznie na terenie całej Tajlandii. Jednym z głównych elementów Songkran jest zwyczaj polewania się wzajemnie wodą, czyli taki Śmigus Dyngus na większą skalę. Oprócz wody stosuje się pył z kredy, który smaruje się ludziom na twarze- na szczęście.

9. Festiwal Błota- Korea Południowa

Od 1998 co roku w miasteczku Boryeong w Korei Południowej odbywa się niesamowity festiwal błota. The Boryeong Festival jest pełen atrakcji takich jak masaże błotne, błotne zjeżdżalnie, parady uliczne, a dla odważniejszych uczestników jazda na nartach po błocie, a nawet zapasy. Należy tutaj dodać, że festiwal jest bardzo sprytną akcją marketingową dla miasta i produkowanych w nim wysokiej jakości kosmetyków, których składnikiem jest wyżej wspomniane błoto, słynące z minerałów, które usuwają tłuszcz z naskórka, pomagają w zanikaniu blizn, a nawet wspomagają krążenie. Festiwal trwa 10 dni i odwiedza go 80 000 gości.

10. Burning Man – Black Rock Desert, Nevada, USA

Coroczne wydarzenie na pustyni Black Rock w północnej Newadzie. Czerpie swoją nazwę od rytualnego podpalania kukły w sobotni wieczór. Oprócz płonącej kukły, będącej punktem kulminacyjnym imprezy, organizatorzy zapewniają m.in. zaawansowane pokazy laserowe, a także prezentacje wizualnych efektów wysokich napięć w postaci kolejnej maskotki, Magneto Mana. Najciekawsze w tym wydarzeniu jest to, że odbywa się ono w tymczasowym miasteczku na środku pustyni, a uczestnicy w czasie eventu tworzą swego rodzaju komunę. Niektórzy twierdzą, że jest to eksperyment w tworzeniu społeczności, radykalnej samo-ekspresji i całkowitemu poleganiu na samym sobie, ale podobno trzeba tam być, żeby to zrozumieć 🙂

 

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie przypadło Wam do gustu 🙂

Słowem ”incentive” określa się sposób motywowania pracowników i klientów poprzez podróże. Człowiek niezaprzeczalnie jest ważnym kołem napędowym w firmie. Żaden, nawet najszybszy komputer, go nie wyręczy. Pracownicy, którzy wyróżniają się ...